Co się stanie, jeśli nie będę pompował szamba?

Ciągle słyszymy coś takiego: „Właśnie kupiliśmy nowy {dla nas} dom i dowiedzieliśmy się, że szambo nigdy nie było przepompowywane. Czy powinniśmy to zrobić?

Zanim udzielimy Ci oczywistej odpowiedzi, zadamy Ci pytanie: Jeśli od pół roku nie wymieniałeś oleju w swoim samochodzie, czy powinieneś to zrobić? Oczywiście!

Ważne jest, aby zrozumieć, czym jest szambo i co robi. Twój szambo jest w zasadzie „zbiornikiem” na wszystkie odpady, które opuszczają Twój dom. W tym swego rodzaju zbiorniku do przechowywania ciała stałe rozkładają się na tak zwany szlam. Ciecze w szamba przedostają się do obszaru absorpcji i są odprowadzane ze zbiornika. Aby odpady mogły się prawidłowo rozkładać i odprowadzać wodę, szambo musi działać prawidłowo. Zbiornik, który nie jest regularnie pompowany, po prostu nie może wykonywać swojej pracy.

Proces gromadzenia się osadu przebiega powoli i dlatego wiele osób ma kłopoty. Zbyt wiele osób czeka, aż coś pójdzie nie tak z szambo, zanim zaczną go leczyć. Pozwól, że jako pierwsi powiemy Ci, że zbyt długie czekanie na myślenie o szambie nigdy nie jest dobrym pomysłem. Uwierz nam – to nasza praca, a Ty nie chcesz stawiać czoła temu bałaganowi!

Szambo, które nie jest pompowane, jest coraz bardziej wypełnione wszystkimi odpadami, które opuszczają Twój dom. Za każdym razem, gdy spłukujesz toaletę, musi gdzieś iść; jeśli masz system septyczny, to tam jest. Jeśli w Twoim domu mieszka wiele osób, za każdym razem, gdy każda osoba spłukuje, wszystkie odpady trafiają do szamba. Ta informacja nie ma na celu obrzydzenia, ale poinformowanie Cię dokładnie, co się dzieje – i dlaczego musisz przepompować szambo .

Zaleca się pompowanie szamb co 3-5 lat. Dłuższe czekanie naprawdę prowadzi do niepożądanych i kosztownych problemów. W Septic Service Pro zapewniamy usługi czyszczenia septycznego, których potrzebujesz. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację i otrzymać bezpłatną wycenę pompowania.

Czy masz przeczucie, że coś jest nie tak? Jeśli myślisz, że możesz mieć problemy z linią kanalizacyjną, zadzwoń do naszych specjalistów z Septic Service Pro. Twoje przeczucie może być poprawne. Nasz personel jest dostępny, aby zbadać i zająć się wszystkimi usługami kanalizacyjnymi i septycznymi.

Istnieje wiele możliwych powodów, dla których możesz mieć przeczucie, że coś jest nie tak. Niektóre typowe oznaki problemu z linią kanalizacyjną obejmują takie problemy, jak nieprzyjemny zapach gazu ściekowego, rozwój pleśni za ścianą, zatkany odpływ, zielone plamy na trawie, pęknięcia fundamentowe lub osady lub zastoje ścieków i blokady w najniższy otwarty odpływ w Twoim domu.

Jeśli jesteś ciekawy swojej linii kanalizacyjnej i odkryto, że została ona w jakiś sposób naruszona, istnieje kilka powodów, dla których mogło to nastąpić. Korzenie drzew to jeden ze sposobów, w jaki Twoja linia kanalizacyjna może nie działać prawidłowo. Jeśli w twojej linii jest mały przeciek, korzenie drzew przeszukają małą strużkę w celu nawodnienia, szczególnie w okresach suszy lub niewielkich opadów deszczu. W końcu otoczy twoją fajkę i może spowodować jej zablokowanie lub nawet pęknięcie.

Jeśli nie spłukujesz odpowiedzialnie, możesz narazić swoją linię kanalizacyjną. Chusteczki zmywalne są dużym winowajcą blokad. W wielu przypadkach słowo „zmywalny” jest mylące. Nie wierz w etykietę. Oprócz chodaków, zwisająca linia kanalizacyjna z powodu przesuwającej się gleby może powodować „pułapkę” lub zwis, który blokuje przepływ przez linię.

Jeśli jesteś ciekawy swojej linii kanalizacyjnej, skontaktuj się z firmą Szamba Betonowe już dziś. Zależy nam na ochronie Twojej własności przed szkodliwymi odpadami. Obecnie oferujemy szereg usług septycznych mieszkaniowych i komercyjnych, aby zagwarantować bezpieczeństwo systemu septycznego.