CZY PODZIEMNY ZBIORNIK NA WODĘ JEST BEZPIECZNY?

Zbiorniki na wodę podziemne są popularne w wielu obiektach mieszkalnych i komercyjnych. W przeciwieństwie do zbiorników naziemnych zbiorniki podziemne mają ogromne pojemności. To, ile mieści się w czołgu, ogranicza się tylko do projektu konstrukcji. Są również ulubieńcami ze względu na ich ukryty projekt. Z łatwością możesz mieć ogromny zbiornik obsługujący Twój dom bez zmiany wyglądu zewnętrznego. Czołg jest schowany w ziemi z wystającym tylko włazem. Pomimo licznych zalet czołgów podziemnych, pojawiły się pytania o bezpieczeństwo czołgów. Czy podziemne zbiorniki na deszczówkę są bezpieczne? Biologiczne oczyszczalnie ścieków są także bezpieczne do domowego użytku.

Bezpieczeństwo konstrukcyjne

Zbiorniki podziemne występują w różnych wersjach. Niektóre są budowane obok domu, a inne pod domem. Największym problemem jest często to, czy zbiornik wytrzyma na nim ciężar, czy zapadnie się. Zakopane zbiorniki polietylenowe są ustawiane z minimalną wagą do udźwignięcia. Nie są zakopane zbyt głęboko w ziemi, aby uniknąć problemu dźwigania ciężaru ziemi.

Co więcej, zbiorniki są często zakopywane obok domu, a nie pod nim, chyba że istnieje dodatkowe wsparcie konstrukcyjne, które utrzyma ciężar domu.

Z drugiej strony betonowe zbiorniki podziemne mogą wytrzymać duży ciężar. Dzięki wzmocnieniom naziemne zbiorniki na deszczówkę mogą z łatwością udźwignąć ciężar całego budynku bez zapadania się. Dlatego też bezpieczeństwo konstrukcji podziemnej jest gwarantowane przy zastosowaniu prawidłowego projektu.

Bezpieczeństwo wody

Plastikowe zbiorniki i butelki na wodę produkowane są z polietylenu, polipropylenu, polietylenu o dużej gęstości lub bisfenolu. Związki te są szkodliwe, gdy są niestabilne lub wolne. Można je łatwo rozpuszczać w wodzie, spożywać podczas picia i powodować szkodliwe skutki zdrowotne. Na przykład wiadomo, że bisfenol A powoduje raka, astmę, powikłania sercowe i patologie reprodukcji. Na szczęście związki stosowane w bezpiecznych plastikowych zbiornikach na wodę są zgodne z normami spożywczymi, odporne na promieniowanie UV i ciepło oraz są wolne od materiałów toksycznych.

Alternatywnie, zbiorniki betonowe znane są z tego, że produkują wodę najwyższej jakości, która jest bezpieczna. Zbiorniki zapewniają stabilne temperatury wody, które redukują ciepłe miejsca dla kwitnienia glonów. Ponadto ługowanie zbiorników cementu wprowadza do wody minerały, które nadają jej ładniejszy smak. Jednak stosowanie popiołu lotnego w większości zbiorników betonowych rodzi pytania dotyczące bezpieczeństwa wody. Zgłaszano, że toksyczność popiołu lotnego ma pewne skutki zdrowotne, ale producenci utrzymują, że ilości stosowane w konstrukcji betonowych zbiorników na wodę mieszczą się w bezpiecznych granicach.

Bezpieczeństwo użytkownika

Powszechne są doniesienia o osobach wpadających do podziemnych zbiorników wodnych lub rannych podczas czyszczenia zbiorników. Jednak bezpieczeństwo użytkownika można zagwarantować, przestrzegając prostych zasad bezpieczeństwa. Właz powinien być zawsze zamknięty, aby uniknąć przypadkowych upadków. Co więcej, właz powinien być zawsze wyraźnie oznaczony i, jeśli to możliwe, zabarykadowany, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do niego. Wreszcie, zawsze zaleca się, aby czyszczenie zbiornika wody przeprowadzał profesjonalista lub pod pewnym nadzorem, aby ułatwić szybką reakcję w razie wypadku.