Jak zachować szambo tak, aby było żywotne.

Pole ługowe jest ważnym elementem wiejskiej rezydencji. Zazwyczaj ścieki ze szamba przepływają ze szamba na pole ługowania. W polu ługowania ścieki są rozpraszane do otaczającej gleby. Powierzchnia ściany bocznej i/lub dna wykopu jest projektowana na podstawie rodzaju gleby i innych właściwości gleby. Mamy personel, który skutecznie poradzi sobie z najbardziej skomplikowanym projektem lub z łatwością dostarczy rozwiązanie dla prostej witryny w sposób efektywny kosztowo i szybko. 

Ścieki są odprowadzane ze szamba przez poziomą perforowaną rurę do rowu. Żwir wypełnia pustkę w linii ługowania. 

Ważne jest, aby mieć jak najwięcej żwiru. Drobne cząstki żwiru są ostatecznie spłukiwane do dna i spowalniają szybkość, z jaką ścieki przenikają do otaczającej gleby. 

Podczas projektowania i instalowania pola ługowania ważne jest, aby mieć określony i zastosowany w polu ługowania stopień czystości żwiru. 

Nawet najlepszy system septyczny nie będzie trwał wiecznie iw pewnym momencie będzie wymagał wymiany. W tym miejscu do gry wchodzi wyznaczone pole rezerwowe.

Planując wykorzystanie terenu dla nieruchomości, należy wziąć pod uwagę obszar, który należy wyznaczyć jako obszar rezerwowy.

Podczas projektowania szamba ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszt instalacji, a także długoterminowe przewidywane koszty utrzymania szamba. Jakość produktów wybranych do instalacji może być bardzo różna. Jakość wybranego szamba, dbałość o instalację ługowania, określony typ rury kanalizacyjnej, a nawet elementy aż do słupa, na którym zainstalowany jest panel sterowania, są czynnikami wpływającymi na długowieczność systemu septycznego.