Obozy pływackie dla dzieci – przegląd najlepszych pomysłów na lato.

Pływanie dla niemowląt jest jedną z najłatwiejszych i najbardziej satysfakcjonujących zabaw sensorycznych dla niemowląt i dzieci. Jeśli mieszkasz w okolicy, gdzie letnie dni mogą być dość gorące, może się okazać, że Twoje dziecko jest zrzędliwe i niespokojne. Odrobina zabawy w wodzie pomoże im się ochłodzić i uspokoić. 

Dlaczego woda jest ważna dla małych dzieci?

Zabawa z wodą może nauczyć malucha wielu różnych rzeczy. Zabawa w wodzie jest otwarta i nie ma dobrych ani złych sposobów robienia rzeczy. Pozwala niemowlętom i małym dzieciom odkrywać różne koncepcje z lekkomyślnym porzuceniem! Oto pięć dodatkowych korzyści płynących z zabawy w wodzie dla małych dzieci.

1. Przyczyna i skutek

Co się stanie, gdy wrzucę coś do wody? Tonie czy pływa? Co się stanie, gdy przewrócę kubek? Czy woda zostaje w filiżance?

2. Rozwój wyobraźni

To nie tylko wanna z wodą, to ocean pełen morskich zwierząt lub stocznia z łodziami przypływającymi tam iz powrotem. Być może jest to salon dla zwierząt, do którego wszystkie zwierzęta przychodzą się umyć. Zajęcia wodne dla małych dzieci są niezwykle cenną zabawą w udawanie.

3. Zwiększ umiejętności językowe

Podczas gdy maluch bawi się wodą, wymyśla nowe koncepcje i buduje swoje słownictwo. Czy ta ciężarówka pływa czy tonie? Czy dzbanek jest pusty, pełny czy w połowie pełny?

4. Stymuluj rozwiązywanie problemów

Co zrobić, żeby woda nie wylewała się z kubka? Czy trzymam go bokiem, czy otworem u góry?

5. Rozwijaj umiejętności motoryczne

Nabieranie wody, mycie zabawek, wyciskanie szmatek i gąbek; wszystkie te czynności są fantastyczne do wzmacniania tych małych mięśni w ich maleńkich dłoniach.

Osiem zajęć wodnych dla małych dzieci

Nie potrzebujesz wymyślnych gadżetów. Wszystko czego potrzebujesz to duża wanna z wodą i kilka rekwizytów. Zachęć swoje maluchy do pluskania się i nauki dzięki tym zabawnym wodnym zabawom dla małych dzieci. 

1. Dzień w spa

Czas porządnie wyszorować te wszystkie plastikowe zwierzątka. Poproś malucha, aby zebrał swoje zwierzątka i włożył je do dużej wanny z wodą. Daj im szczotkę do szorowania i ściereczkę do twarzy, aby zapewnić zwierzętom dokładne oczyszczenie. Możesz użyć szczoteczki do zębów, szczotki do butelek, szczotki do paznokci lub wszystkich powyższych!

2. Zrób zupę

Wybierz się na spacer po ogrodzie ze swoim maluchem, aby wybrać składniki do przygotowania zupy ogrodowej. Następnie umieść kilka sporych misek do mieszania i dzban lub dwa dzbanki wody, aby maluch mógł przygotować własne przepisy na zupy ogrodowe.

3. Wymieszaj kolorową wodę

To jedna z najlepszych wodnych atrakcji dla maluchów. Umieść asortyment plastikowych pojemników na dużej blasze piekarnika lub pojemniku do przechowywania. Napełnij je wodą i dodaj do każdego kilka kropli barwnika spożywczego w innym kolorze. Dodaj do mieszanki lejki, wyciskane butelki, plastikowe pipety i sita. Zachęć malucha do mieszania ze sobą różnych kolorów, aby zobaczyć efekt.

4. Ściśnij gąbki

Po prostu wrzuć kilka gąbek do wiadra z wodą i pozwól maluchowi się nim bawić. Wyciskanie wody z gąbki doskonale wzmacnia mięśnie dłoni i poprawia motorykę małą. Możesz dodać kilka misek do mieszanki i poprosić ich o napełnienie miski, wyciskając do niej wodę z gąbki.

5. Myjnia samochodowa

Dodaj trochę mydła do wody i pozwól maluchom umyć samochodziki.

6. Kolorowe kostki lodu

Ta czynność wymaga trochę premedytacji, ale jest tego warta! Zrób różne kolorowe kostki lodu, aby dodać je do pojemnika z wodą, aby Twoje dziecko mogło się bawić i obserwować proces topnienia. To jedna z najlepszych wodnych atrakcji dla niemowląt w upalne letnie dni.

7. Chodźmy na ryby

Umieść zabawkową rybkę lub dowolne plastikowe zwierzątko w dużej wannie lub basenie dla małych dzieci i daj im sieć rybacką, aby spróbowały zgarnąć zabawki.

8. Maluj wodą

Daj dziecku duży pędzel i/lub wałek do malowania oraz wiadro z wodą. Mogą malować obrazy, cyfry lub kształty na chodniku lub utwardzonych obszarach wokół domu.

Czas na pluskanie!

Te obozy letnie dla małych dzieci są bardzo łatwe do złożenia i zapewnią Twojemu maluchowi godziny konstruktywnej zabawy. Jest mnóstwo innych fantastycznych atrakcji wodnych dla niemowląt i małych dzieci. Po prostu weź wannę z wodą i kilka rekwizytów i puść wodze fantazji.