Utrzymuj płynne działanie szamba

Podczas gdy nasz doświadczony zespół techników jest zawsze dostępny, gdy system septyczny nie działa prawidłowo, chcemy dać Ci narzędzia i wiedzę, aby zadbać o to w najlepszy możliwy sposób. Idealnie byłoby, gdyby nie trzeba było regularnie naprawiać systemu, jeśli zastosujesz się do podstawowych wskazówek i wykonasz konserwację zapobiegawczą. Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami, które powinny pomóc w utrzymaniu prawidłowego działania systemu septycznego .

Jak działa system septyczny?

Pomyśl o swoim układzie septycznym jak o przewodzie pokarmowym człowieka. Aby wszystko działało prawidłowo, organizm potrzebuje dobrych bakterii do trawienia żywności i przetwarzania odpadów. Podobnie działają szamba. Bakterie w twoim systemie septycznym będą rozkładać wszelkie obecne odpady, ale to nie znaczy, że może się czymkolwiek zająć.

Utrzymywanie płynnego działania systemu

Jest kilka rzeczy, których nigdy nie powinieneś dopuścić do szamba, w tym środki do czyszczenia odpływów, tłuszcz kuchenny i zwykłe chemikalia domowe, takie jak rozcieńczalnik do farb i płyn przeciw zamarzaniu. Oczywiście obserwowanie tego, co odkładasz na wodę, nie jest jedynym sposobem na zapewnienie, że Twój system pozostanie w najlepszym stanie.

Należy również pamiętać o wpływie niektórych urządzeń na cały system. Na przykład, jeśli posiadasz wannę z hydromasażem, nie powinieneś pozwolić, aby galony gorącej wody dostały się od razu do systemu. Zamiast tego pozwól wodzie w wannie ostygnąć, a następnie spuść ją na podwórko. Zmiękczacze wody należy również trzymać z dala od systemu, ponieważ mogą pozostawić sól, która może spowodować uszkodzenie zbiornika.

Jeśli posiadasz na swoim terenie dom z oddzielnym systemem septycznym, musisz przez cały rok zwracać uwagę na oznaki problemów. W miesiącach zimowych pojawiają się różne problemy, które mogą się pojawić z powodu niższych temperatur i czynników, które występują w trakcie sezonu.

Oto kilka przyczyn związanych z sezonem zimowym problemów z układem septycznym:

Zamrożone rury szamba i inne elementy

Problemy mogą wystąpić, gdy śnieg i mróz przedostaną się do szamba. Twoje rury są podatne na zamarzanie, co może spowodować poważne problemy w systemie. Może spowolnić prawidłowy przepływ bakterii, co może spowodować przeciążenie, jeśli nie zostanie odpowiednio rozłożony.

Nacisk na zbiornik ze śniegu i gleby

Nacisk zagęszczonej gleby i śniegu wokół zbiornika może być problematyczny dla systemu szamba. Może powodować problemy, takie jak zamarznięty system, uniemożliwiający prawidłowe filtrowanie ścieków i ciśnienie w zbiorniku.

Niewłaściwe korzystanie z odpływów

Zawsze ważne jest, aby przez cały rok prawidłowo korzystać z odpływów. Nie spłukuj niczego poza papierem toaletowym w toalecie, upewnij się, że jedzenie nie spływa do zlewów i zawsze zwracaj uwagę na potencjalne zatory odpływowe.

Pilnowanie tych rzeczy może pomóc w zapobieganiu problemom z układem septycznym, szczególnie w sezonie zimowym, kiedy może być bardziej podatny na problemy związane z pogodą.